TERERE czyli Yerba Mate na zimno

YERBA MATE TERERE czyli Yerba Mate na zimno !

Yerba mate to napój znany od wielu lat w krajach Ameryki Południowej. Od niedawna coraz popularniejszy także w Polsce, może być pity na ciepło, lub też na zimno, pod postacią orzeźwiającego terere.

Yerba mate pita na zimno nie tylko wspaniale chłodzi, ale także dostarcza organizmowi mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Aby przygotować yerba mate na zimno potrzebny jest tylko szklany dzbanek i butelka wody mineralnej.

Jeśli przygotowujemy yerba mate na zimno zalewając ją wyłącznie zimną wodą mineralną, otrzymujemy napój o słabszym działaniu pobudzającym, niż yerba mate na ciepło. Dzieje się tak dlatego, że podstawowy składnik yerba mate, czyli mateina, wydziela się z suszu w pierwszych minutach po zalaniu. Jeśli użyjemy wody zimnej, mateiny wydzieli się proporcjonalnie mniej.

Oprócz wspaniałych właściwości orzeźwiających, „zimna” yerba mate to także niezliczona ilość minerałów, witamin i mikroelementów. Napój na bazie yerba mate to prawdziwa „bomba” witaminowa. Zawiera przede wszystkim witaminy z grupy B, ogromne ilości żelaza, magnezu i pierwiastków śladowych. Działa jako antyutleniacz, łagodzi uczucie głodu, dodaje sił i poprawia przemianę materii oraz krążenie. Jest także dobrym sposobem na walkę z cholesterolem.

Najlepsze do picia na zimno są wszystkie odmiany yerba mate z dodatkiem owoców i ziół. Smaki owocowe są szczególnie lubiane przez dzieci, ziołowe (z przewaga mięty) pomagają przetrwać największe upały i gaszą pragnienie tak samo skutecznie, jak napoje izotoniczne. A są bez porównania zdrowsze.

http://www.fajowo.eu/kategoria/yerba-mate-500g

Wróć