Jak rozpalić shishe?

Jak rozpalić shishę?

  1. Do dzbana wlewamy wodę - tyle, aby po włożeniu korpusu, rurka zanurzona była na 1-2 cm przy mniejszych fajkach oraz 2-3cm przy większych. Zbyt duża ilość wody szczególnie w fajkach mniejszych z niewielkimi dzbanami może skutkować dostaniem się wody do węża a w rezultacie do ust razem z dymem.
  2. Następnie do dzbana wkładamy korpus (sztyce) fajki. Są dwa rodzaje połączeń, klasyczne z uszczelką, wtedy wystarczy "wcisnąć" korpus do dzbana, przy ciasnej uszczelce można ją zmoczyć, aby łatwiej weszła. Drugim połączeniem coraz bardziej popularnym jest gwint, tutaj sprawa jest prosta wystarczy korpus przykręcić do dzbana.
  3. Kolejny krok, nabijamy cybuch tytoniem. Tytoń powinien być równomiernie rozłożony, nie ubity.  Tytoniu nie może być za dużo aby nie dotykał folii czy sitka. Powinna zostać przerwa ok 3-5mm. Następnie cybuch przykrywamy folią aluminiową bądź sitkiem. Jeśli używamy folii należy ją mocno naciągnąć a następnie podziurkować. Przy sitku, jedynie trzeba zagiąć "łapki" aby trzymało się na miejscu.
  4. Rozpalamy węgiel, jeśli używamy węgli szybkorozpalających należy poczekać, aż rozpałka się wypali i dopiero położyć na cybuch, przy węglach naturalnych nie ma tego problemu jednak samo rozpalenie trwa troszkę dłużej.
  5. Wąż podłączamy do fajki i się zaciągamy. Węgielek powinien się bardzie rozpalać podczas zaciągania. I już po kilku chwilach zacznie pojawiać się dym oraz smak. Jeszcze kilka zaciągnięć i mamy wielkie chmury białego dymu.

Możecie też obejrzeć rozpalanie fajki wodnej w krótkim filmiku instruktażowym.


Wróć